...

Pani jesień

Jesień rozgościła się już na dobre. Domek Elfów położony jest w takim miejscu, że możemy z bliska obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Złoto żółte liście opadają z drzew tworząc piękny kolorowy dywan wokół przedszkola. Korzystamy z dobrej pogody i spędzamy czas nie tylko na podwórku, ale spacerujemy również wokół przedszkola. Podczas pieszych wędrówek po okolicy zbieramy żołędzie, kasztany, liście i wszelkiego rodzaju jesienne dary, które wykorzystamy potem w naszych pracach.

Wyschnięte liście posłużyły Maluszkom do zrobienia uroczych lisków. Wydzieranki to świetne ćwiczenie dla małych rączek. Świetliki tą metodą wykonały piękne złote słoneczniki, a także jesienne drzewa. Podczas prac, dzieci mogą liczyć na indywidualną pomoc opiekunek.

Skarby jesieni służą najmłodszym również do zabaw sensorycznych. Zabawa kasztanami, żołędziami, orzechami, szyszkami i kolorowymi liśćmi, to wąchanie, słuchanie, dotykanie. Atrakcyjności zabawie dodało wspólne tworzenie na palecie pani jesieni.

Jesień to również czas zbiorów dyni. Postanowiliśmy przybliżyć je dzieciom. Ogromna dynia pojawiła się w sali Maluszków. Ech, chyba tylko jakiś siłacz mógłby ją podnieść. Pękata modelka stała się inspiracją do pracy plastycznej wykonanej za pomocą gąbeczki.

Kolejnego dnia zajrzeliśmy do środka. Poznaliśmy smak i zapach dyni. Maluszki uzbrojone w łyżeczki, otrzymały zadanie wydrążenia z dyni pestek. Potem pomagały w przygotowaniu przekąski. Kawałki dyni posypane ziołami upiekliśmy w piekarniku. Dynia podana w ten sposób jest delikatna w smaku. Nic dziwnego, że dzieci z apetytem pałaszowały swoje porcje.

Teraz, kiedy trzeba zadbać o dobre samopoczucie najmłodszych dzieci w nowym miejscu, z pomocą przychodzą zajęcia, podczas których dzieci wykonują czynności wspólnie. Jest ich sporo, a my z satysfakcją obserwujemy jak dzieci dobrze się aklimatyzują. Maluszki naśladują kolegów i wzajemnie uczą nowych rzeczy.

W tym miesiącu nie tylko korzystamy z darów jesieni. 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji wspólnie poznawaliśmy różne zwierzęta. Dzieci oglądały książeczki, słuchały piosenek i bawiły się figurkami zwierzątek poznając wydawane przez nie odgłosy.

Maluchy są głodne wiedzy. Ciekawi je wszystko. Ciocia Kasia dobrze o tym wie. W ramach „Eksperymentów Malucha” pokazała im wędrującą wodę. W wysokim naczyniu wypełnionym wodą i olejem, dzieci umieściły tabletki musujące i obserwowały zachodzące zjawiska.

Tak, tak. W żłobku ciągle coś się dzieje. Ciekawe zajęcia, zabawy, eksperymenty, a przecież przed nami jeszcze pierwszy bal naszych najmłodszych podopiecznych. O tym jednak napiszemy już wkrótce.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.