...

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Czas szybko mija i ani się spostrzegliśmy a tu Boże Narodzenie za pasem. Z początkiem grudnia rozpoczęliśmy odliczanie do świąt. W przedszkolu stanęła choinka, którą tradycyjnie ubierały nasze przedszkolaki.

Z dnia na dzień przybywało dekoracji świątecznych i przyszła pora na pieczenie pierników. Kiedy po Domku Elfów rozszedł się ich pyszny korzenny zapach, zaczęliśmy czuć, że święta tuż, tuż.

Kiedy zapach pierników rozszedł się po okolicy a przedszkole wystroiliśmy w najpiękniejsze dekoracje, nadszedł dzień kiedy  odwiedził nas Święty Mikołaj. Zanim jednak pojawił się w sali, na dzieci czekała niespodzianka w postaci przedstawienia interaktywnego pt.: „Polarna Przygoda” wystawianego przez  Teatr Katarynka. Była to pełna humoru bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Dzieci dowiedziały się, że lód bywa zdradliwy oraz ile dobrych rzeczy zależy od człowieka żyjącego w zgodzie z przyrodą. Przedstawienie wniosło dużą dawkę wiedzy o ochronie środowiska i uczyło dlaczego warto dbać o naszą planetę. Widać było, że dzieci dobrze się bawią. Słuchały z przejęciem, aktywnie brały w udział i śmiały się głośno.

Po przedstawieniu nadszedł czas długo wyczekiwanego gościa specjalnego. Z głośnym dźwiękiem dzwonka, który trzymał w ręku, Mikołaj pojawił się w przedszkolu. Och, ileż emocji dostarczył dzieciom. Te starsze aż piszczały z przejęcia. Młodsze z pewną dozą nieśmiałości wolały trzymać się troszeczkę dalej. Mikołaj szybko zaskarbił sobie sympatię u nieśmiałków. Opowiadał dzieciom ciekawe przygody a dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla niego. Jeśli któreś martwiło się, czy było wystarczająco grzeczne by otrzymać prezent od Mikołaja to zupełnie niepotrzebnie. Ciocie jednym głosem zapewniły, że wszystkie przedszkolaki Domku Elfów są najgrzeczniejsze na świecie.

Mikołaj docenił zarówno grzeczne zachowanie przedszkolaków jak i serdecznie przyjęcie. W podziękowaniu podarował im również specjalne wspólne prezenty. Starsze dzieci otrzymały klocki – słomki konstrukcyjne a młodsze – klocki drewniane. Wszystkie prezenty sprawiły dzieciom sporo radości a w salach zaczęły powstawać niezwykłe budowle.

W grudniu ma miejsce jeszcze jedna wyjątkowa uroczystość. Corocznie zapraszamy rodziny naszych przedszkolaków na Rodzinne Warsztaty Świąteczne. To taki czas, kiedy przy wspólnym stole możemy porozmawiać tworząc świąteczne dekoracje. W tym roku z powodu pandemii, warsztaty musiały odbyć się tylko z udziałem dzieci. Nam, pracownikom było smutno z tego powodu. Bardzo lubimy te spotkania z rodzicami naszych przedszkolaków. Dzieci na szczęście nie były świadome tego co straciły. Zatopiły się w tworzeniu choinek z makaronu i szyszek oraz świątecznych kartek.

I tak, nie wiedzieć kiedy przyszedł czas Bożego Narodzenia. Dzieci wiedzą już kim jest rubaszny i sympatyczny siwy pan w czerwonym stroju. Znają już tradycje świąteczne, pierniki, choinkę a pod nią prezenty. Nawet najmłodszym udzieliła się magia świąt. Wszyscy jesteśmy gotowi by Gwiazdka nareszcie przyszła….

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.