...

Mikołajki czyli prezentów czas

Kiedy już pięknie ubraliśmy choinki a przedszkole utonęło w morzu świątecznych dekoracji, nadszedł czas wizyty Świętego Mikołaja. To dzień, na który czekają wszystkie dzieci. W tym roku odwiedził nas 7 grudnia, jednak zanim przyjechał dzień wcześniej z samego rana na dzieci czekała niespodzianka. W każdej sali pod choinką czekały prezenty wspólne dla poszczególnych grup. Dzieci znalazły tam rzeczy, o które prosiły.  I tak w salach przybyły książeczki z bajkami, gry i klocki. Wspólne rozpakowywanie prezentów a potem zabawa wprawiło przedszkolaki w doskonały nastrój i pozwoliło umilić czas w oczekiwaniu na wizytę Świętego Mikołaja.

7 grudnia, po śniadaniu zebraliśmy się wszyscy w sali ruchowej. Na dzieci czekała niespodzianka w postaci przedstawienia interaktywnego pt.: „Polarna Przygoda” wystawianego przez  Teatr Katarynka. Była to pełna humoru bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Dzieci dowiedziały się, że lód bywa zdradliwy oraz ile dobrych rzeczy zależy od człowieka żyjącego w zgodzie z przyrodą. Przedstawienie wniosło dużą dawkę wiedzy o ochronie środowiska i uczyło dlaczego warto dbać o naszą planetę. Widać było, że dzieci dobrze się bawią. Słuchały z przejęciem, aktywnie brały w udział i śmiały się głośno.

Po przedstawieniu przyszła pora na wizytę upragnionego gościa. To już musicie zobaczyć, słowa nie oddadzą atmosfery tej wizyty.

To był fantastyczny dzień a świąteczna atmosfera jeszcze się nie skończyła. Radość z dawania jest chyba jeszcze większa niż z otrzymywania prezentów. Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki z grupy Świetlików. W ostatnich dniach robią niespodzianki dla swoich kolegów i koleżanek z innych grup. Bawią się w pomocników Świętego Mikołaja i dostarczają prezenty dzieciom.  Maluszki otrzymały zimowe kolorowanki, Krasnale grę Memory, Elfy grę w kółko i krzyżyk. Wszystkie upominki Świetliki przygotowują samodzielnie. Wspólnie wymyślają pomysły na prezenty. Wspaniała inicjatywa, która nas napawa dumą a dzieci dostarcza wiele radości.

I jeszcze jeden prezent…
Specjalnie dla Świętego Mikołaja w podziękowaniu za piękne prezenty, uśmiech i dobre słowo  przed Państwem -„Snowflake” w wykonaniu Świetlików.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.