...

Mali Odkrywcy

Mali Odkrywcy to temat przewodni minionego tygodnia. Przedszkolaki odkrywały świat w każdej jego cząstce. Tajemnice naszego ciała, kosmosu, przyrody.

Świetliki rozpoczęły przygodę z wynalazkami. Ciocia Natalia zaplanowała program aż na 2 tygodnie bo jak mówi: „Tydzień to za mało”. Będzie ciekawie. Na początek Świetliki połączyły zmysły i wynalazki. Ich mała wystawa, na kilka dni zagości w szatni starszaków.

W ramach odkrywania kontynentów, dzieci z tej grupy poznały zwyczaje Eskimosów.  Ich portrety były potem tematem pracy plastycznej.

Elfy odkrywały swoje ciało poznając zmysły. Na początek dotyk i smak. Wychowawczynie przygotowały bardzo ciekawe propozycje zabaw, które pomogły dzieciom zrozumieć czym są zmysły i jaką rolę odgrywają w naszym życiu.

Maluszki i Krasnale odkrywały w tym tygodniu mleko. Skąd się bierze pyszny biały napój, który bardzo często gości na naszych stołach? Dzieci poznały drogę mleczną, zaczynając od krów, kończąc na szklance mleka na stole. Wychowawczynie Maluszków specjalnie na tą okazję przygotowały wesołą krówkę Tolę, którą dzieci mogły ….wydoić. Ależ było śmiechu. Najmłodsze dzieci dość nieśmiało podeszły do zagadnienia ale ośmielone pierwszymi efektami odważnie próbowały dalej, tak długo aż w misce pojawił się biały płyn. Tola powędrowała także do sali Krasnali, gdzie i tam dzieci mogły pobawić się w dojenie krówki.

Po takiej zabawie, zwieńczeniem zajęć  były krówki wykonane przez Krasnale i pyszny koktajl mleczny, którym ciocie uraczyły swoje Maluszki.

Mleko dostarcza sporą dawkę wapnia, który ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu. Powszechnie znany jest jako budulec kości i zębów. Skoro już o nich mowa, nie sposób przeoczyć tutaj Dnia Dentysty, który miał miejsce 4 marca. Przy tej okazji Maluszki wzięły udział w zajęciach na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Poza zajęciami programowymi Świetliki  nadal realizują swoje projekty. Czwarty moduł projektu ” Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dotyczy emocji i pozytywnego myślenia. Piramida żywieniowa to temat realizowany w ramach projektu ” Mamo , tato , wolę wodę”.

Zdrowe nawyki, zdrowe odżywanie i spora dawka ruchu to gwarancja zdrowia. W zdrowym ciele zdrowy duch. Z dumą patrzymy na nasze przedszkolaki kiedy zwykła gimnastyka zamienia się w pokaz akrobatyki.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.