...

Maj w żłobku

A co tam słychać u najmłodszych wychowanków Domku Elfów? Dzieci w żłobku to nasze Maluszki. Ich wychowawczynie, ciocie Kasia i Aldona troszczą się o nie jak o swoje własne dzieci. Maluszki, które dołączają do grupy szybko się w niej adaptują. Ciocie dbają aby ich pociechy nie tylko były najedzone i wypoczęte ale również by dobrze się u nas czuły. Wspólne zabawy integrują dzieci a zajęcia manualne rozwijają.
Mała grupa sprawia, że każdemu dziecku można poświęcić uwagę. Pomóc przy wykonywaniu niektórych pleceń. Prace są zawsze ciekawe i tak zaplanowane aby Maluszki chętnie je wykonywały.
Ciocie mają ciekawe pomysły, które rodzice mogą wykonać nawet w domu.  Takie zabawy sensoryczne, sprawiają dzieciom frajdę a tak niewiele potrzeba by je przygotować.

No dobrze, niektóre pomysły lepiej pozostawić takim miejscom jak nasz żłobek. W końcu kto by się odważył zrobić w domu czekoladowy basen? W Domku Elfów wychowawczyniom często wpadają do głowy „genialne” pomysły. Tak jak wtedy gdy w sali stanął basen z płynną czekoladową masą. Ileż radości miały maluchy móc się bezkarnie bawić w takim słodkim błotku.

Zaspokajanie dziecięcej ciekawości to powód do ciekawych doświadczeń. Ostatnio w ramach małych eksperymentów Maluszki obserwowały chemiczne jojo.

Usprawnianie pracy dłoni u małego człowieka jest niezwykle istotne. Dzieci tworzą swoje prace wydzierając, klejąc, malując maluszkami czy nietypowymi przedmiotami.

Efektem pracy wychowawczyń  jest wspaniały rozwój naszych podopiecznych. To co nas cieszy, to obserwowanie integracji dzieci. Tego jak zaczynają ze sobą współpracować. Jak nabierają odwagi i pewności siebie. Jak podejmują próby wspólnych zabaw i spędzania czasu po prostu blisko siebie. My z doświadczenia wiemy, że z czasem zawiążą się piękne i trwałe przyjaźnie.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.