...

Maj w przedszkolu

Maj w tym roku mamy piękny.  Ciepło, pogoda idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystujemy ten czas maksymalnie. Wszak tu, na naszym tarasie, możemy również prowadzić nasze zajęcia z dziećmi. Dzieci czują się tutaj swobodnie i mogą oddychać pełną piersią.
Mieliśmy w tym miesiącu sporo atrakcji. Wspominaliśmy już Dzień owoców z firmą Berrytrade czy wycieczkę do Sadów Klemensa. Sporo czasu zajęły nam przygotowania do obchodów Dnia Mamy i Taty. Dzieci pod okiem wychowawczyń ćwiczyły swoje występy. Uczyły się piosenek, wierszyków, układów tanecznych. Nie zapomniały też o upominkach dla swoich kochanych rodziców.
Poza laurkami, które zawsze zajmują pierwsze miejsce wśród pamiątek, dzieci przygotowały również upominki. Specjalne kupony, dzięki którym mamusie mogą liczyć między innymi na bukiet polnych kwiatów, kubek kawy, 15 minut ciszy :), na pewno poprawią im humor. Musimy tu pochwalić efektowne serduszka na drewnianych plastrach, wykonane przez dzieci z naszej zerówki. Mąż cioci Ani przygotował dla nich specjalne drewniane plastry. Skrzaty własnoręcznie wbijały gwoździe w kształt serduszka a potem owijały je kolorową włóczką. Wszystkie palce całe a efekt jest zachwycający. Mamy nadzieję, że serduszka od serduszka naszych przedszkolaków staną na czołowym miejscu wśród pamiątek.

Występy naszych przedszkolaków można obejrzeć w poprzednim wpisie.

Można by rzec, że maj w Domku Elfów jest niezwykle słodki. Owocowe desery z Berrytrade, owocowa wycieczka i z całą pewnością słodkie atrakcje z okazji Dnia Mamy. Przy takiej dawce cukru nie można zapominać o naszych ząbkach. Dbamy o zdrowie naszych przedszkolaków oraz o ich edukację prozdrowotną. W ramach zajęć profilaktycznych zaprosiliśmy do przedszkola Panią stomatolog wraz z asystentką z Centrum Stomatologii „Pomorska”. Pani doktor poprowadziła zajęcia na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Poza częścią teoretyczną dzieci miały okazję zabawić się w pacjentów. Luźna i swobodna atmosfera pozwoliła niektórym przełamać lęk przed wizytą na fotelu dentystycznym.

W Sadach Klemensa nasze przedszkolaki poznały cykl życia drzewa. Zobaczyły jak rosną drzewa owocowe, skąd się biorą owoce. Poznały również mieszkańców sadów – tych najmniejszych i najbardziej pracowitych, dzięki którym wszystko kwitnie. Wycieczka zbiegła się w czasie z obchodzonym od 2018 roku Światowym Dniem Pszczół. Dzień ten został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich. W Domku Elfów co roku organizujemy z tej okazji zajęcia, podczas których wychowawczynie realizują przygotowane przez siebie specjalne scenariusze.
Podczas pokazu multimedialnego dzieci poznały i utrwaliły najważniejsze informacje na temat pszczół m.in jak wyglądają, jak wygląda ich cykl rozwojowy, czym się zajmują oraz czym się żywią. Dowiedziały się również kim jest pszczelarz oraz jaką rolę odgrywają pszczoły w naszym świecie.

Dla uatrakcyjnienia zajęć wychowawczynie przygotowały dla swoich wychowanków specjalne zadania. Świetliki wykonywały pszczelą gimnastykę buzi i języka. Wykonały cykl rozwoju pszczoły na dwa sposoby. Pierwszy to obracany cykl złączony szpilką i korkiem. Drugi zaś, już typowo na konkretach – lepienie cyklu z plasteliny.

Skrzaty uwijały się jak prawdziwe pszczółki. Podzielone na grupy uwijały się jak w ulu. Efektem ich pracy był piękny ul wraz z mieszkańcami.

Krasnale poza pszczółkami poznały także inne, bardziej przyjazne maluchom owady. Biedronki stały się bohaterami ich zajęć manualnych. Małe rączki musiały sobie poradzić z wydzieraniem, klejeniem i malowaniem paluszkami.

Ciocia Natalia realizuje przyjęty na początku roku program „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zaraża pasją do książek swoje Świetliki. Wplata książki  w prowadzone przez siebie zajęcia. W ramach zajęć „Książka – mój przyjaciel” Świetliki skorzystały z okazji i powtórzyły sobie informacje z poprzednich tygodni. Emocje, figury geometryczne, spostrzegawczość, cyfry, samogłoski oraz wprowadzenie do czytania. Stworzyły tym samym „Wiosenną książeczkę aktywizującą”, która zagościła na chwilę w szatni. Można śmiało oglądać.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.