...

Listopad w żłobku

Choć czasami ponury, to listopad upłynął w żłobku Domku Elfów na wesołej zabawie. Wiele się działo w ostatnich tygodniach. Maluszki i Świetliki świetnie sobie radzą w żłobku, a wychowawczynie dbają by dobrze się tutaj czuły i bawiły.

Jesienią rządzą dynie. W Domku Elfów służyły nie tylko do dekoracji, pysznych potraw czy wypieków, ale również do zabawy. Ciocia Kasia zrobiła swoim maluchom dyniolinę. Plastyczna masa, która powstała z dyni, oleju i skrobi ziemniaczane,j okazała się super pomysłem na ćwiczenie malutkich rączek.

Zabawy sensoryczne bardzo często goszczą w programie zajęć obu najmłodszych grup. Spacer po liściach, kasztanach czy gałązkach, trenuje zdolność dziecka do odczuwania i reagowania na informacje dostarczane z własnego ciała i otoczenia. Podobnie szukanie skarbów w misce z kaszą, które pobudza proces organizacji wrażeń zmysłowych – wzrokowych oraz dotykowych.

5 listopada Maluszki obchodziły Dzień postaci z bajek. Ciocia Kasia specjalnie dla swoich pupili przygotowała teatrzyk. Och, jak wspaniale opowiada się bajki w ten sposób, zaciekawiając maluchy od początku do końca.

11 listopada – Święto Niepodległości. Nawet tutaj, wśród najmłodszych Polaków dbamy, aby symbole narodowe zaczynały być dla nich rozpoznawalne. W grupie Maluszków i Świetlików powstały flagi Polski.

Przy okazji Święta Niepodległości, wychowawczynie Świetlików zabrały dzieci w podróż „palcem po mapie”, podczas której powstała sensoryczna mapa Polski.

Najmłodsze dzieci, wyrażają swoje myśli i uczucia rysując. Rysowanie rozwija wyobraźnię, zatem warto zachęcać do tego dzieci. Zapewne ze względu właśnie na najmłodszych wymyślono Dzień Kredki. Świetliki obchodziły go bardzo kolorowo.

Każdy dzień w Domku Elfów, to okazja nie tylko do zabawy, ale i ćwiczeń, i prac manualnych. Kolorowe chryzantemy, dynie zrobione z barwionego ryżu, jesienne parasole na niepogodę, karmniki dla ptaków, czy kolorowe misie w dniu ich święta, to tylko niektóre z nich. Każda praca wymaga od naszych najmłodszych podopiecznych skupienia. Małe rączki trenują precyzję, a dzieci zdobywają nowe umiejętności. Wychowawczynie dbają, by małe dzieła za każdym razem zaskakiwały sposobem wykonania, a ich tworzenie dostarczało maluchom pozytywne wrażenia.

I tyle. W ostatnich dniach spadł śnieg. Jesień uznaliśmy więc za zakończoną i z początkiem grudnia weszliśmy w zimowe szaleństwo. Rozpoczęliśmy tym samym przygotowania do świąt i wizyty Świętego Mikołaja. O tym jednak napiszemy już niebawem.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.