...

Kończy się wrzesień, nadchodzi jesień – żłobek

Tworzenie przedszkolnej kroniki to prawdziwa przyjemność. Dużo się u nas dzieje zatem jest o czym pisać. Rodzice naszych przedszkolaków mogą śledzić na bieżąco co porabiają ich pociechy. Wiemy, że i dziadkowie zaczęli zaglądać na naszą stronę. Ogromnie się z tego cieszymy. Dzieci tak szybko rosną, że nawet my lubimy sięgać pamięcią do wspomnień.

W żłobku nasze maluszki radzą sobie naprawdę dobrze. Dzielnie znoszą rozłąkę z rodzicami i nawet jeśli przez chwilę muszą pokonać nieśmiałość, to spotkanie z kolegami i koleżankami rozładowuje napięcie. Poznały już przedszkole, sale i poszczególne pomieszczenia. Oczywistym jest, że nie poruszają się same po placówce. Chcemy jednak aby czuły się w Domku Elfów swobodnie i wiedziały gdzie co się znajduje. Nie potrafią czytać, zatem sale oznaczyliśmy specjalnymi grafikami, które pomagają dzieciom rozpoznawać miejsca.

Aby poczuły, że mają tu swoje miejsce wybrały znaczki ze swoimi ulubionymi zwierzątkami i przykleiły je na swoje szafeczki.

Sala Maluszków to wielki pokój i chociaż dzielą przestrzeń, to dzieci muszą wiedzieć, że wszystko ma tutaj swoje miejsce. Porządek w sali to nie tylko więcej miejsca do zabawy czy prowadzenia zajęć ale przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. Maluszki uczyły się robić porządek porządkując swoją salę. Stworzyły kąciki zabaw i ułożyły zabawki we właściwe miejsca. Taka praktyka uczy je także szacunku do zabawek i rzeczy.

Porządkowanie zabawek to także wstęp do samodzielności. „Umiem sam” to trening samodzielności, który wychowawczynie maluszków sukcesywnie wdrażają. Pod ich okiem dzieci uczą się samodzielnie zjadać posiłki, myć rączki. Z każdym dniem wychodzi im to coraz lepiej.

Wychowawczynie stale pracują nad integracją grupy. Organizują wspólne zabawy, tańce i prace w grupie.

Dzieci naprawdę fajnie się ze sobą czują. Wspólnie bawią się pluszakami, samochodami, układają klocki. Podczas układania pudełkowej wieży ciocie przemycały naukę kolorów. Ot, taki nasz sposób kiedy dzieci bawiąc się, naturalnie uczą się nowych słów.

Pobyt w żłobku to nie tylko zabawy. Tutaj mamy czas by poświęcić go na naukę nowych umiejętności. Popularne „pokaż oczko, nosek, usta” to znajomość części ciała ale również funkcji jakie spełniają.

Z dumą możemy także pochwalić się pierwszą pracą plastyczną naszych najmłodszych milusińskich. „Kolorowy liść” to złożona praca. Najpierw małe rączki musiały powydzierać kolorowe kartki na malutkie kawałeczki. Następnie za pomocą kleju przykleić w obrysie liścia.

Wrzesień powoli dobiega końca. Wokół przyroda zaczyna mienić się kolorami złota i pomarańczy. Pogoda jest wspaniała do zabawy na świeżym powietrzu. Korzystamy i codziennie wychodzimy by pospacerować po parku lub pobawić się na placu zabaw.

Skoro już jesień, to pora na nową aranżację naszych przedszkolnych okien. Dzieci lubią czuć się potrzebne, a my lubimy wspólnie z nimi dbać o nasze przedszkole. Nawet najmłodsze szkraby pomagały w sadzeniu kolorowych wrzosów.

I tak, jesień mości się wokół. Domek Elfów nabiera jesiennych barw. Zanim dni staną się krótkie czerpiemy garściami z bogactwa kolorów, by pełni energii spędzać czas na nauce i zabawie.  W żłobku czas płynie spokojnie. Maluszki dostarczają nam tyle radości. Każda nowa umiejętność jest okazją do świętowania. Jednak najważniejszym świętem dla każdego są urodziny. My celebrujemy każde. To zawsze jest specjalny dzień dla jubilata. Nakryty stół, tort, upominek, życzenia, uściski, śpiewanie „Sto lat” no i zabawa, ta specjalna, urodzinowa, z jubilatem w roli głównej. Za nami pierwsze urodzinki w tym roku szkolnym. Tak, tak. Jesteśmy placówką, w której świętujemy urodziny naszych przedszkolaków. W końcu jesteśmy jedną wielką szczęśliwą rodziną a urodziny powinno obchodzić się w gronie rodziny i przyjaciół.

Wszystko dla naszych milusińskich, no bo wiecie – u nas najważniejsze jest dziecko…

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.