...

Jestem kulturalny

Nie od dziś wiadomo, że nasi wychowankowie to dzieci grzeczne i kulturalne. Przykładamy wagę do nauki zasad kulturalnego zachowania. Nasi wychowawcy dbają o dobre maniery dzieci przy stole. Uczą „magicznych słów”: proszę, dziękuję, przepraszam.  Uczymy dzieci, dając im siebie jako wzór. Zasady dobrego wychowania powinny przychodzić w sposób naturalny. W tym tygodniu wychowawczynie przygotowały jednak dodatkowe zajęcia tematyczne, które miały na celu rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych dzieci. Korzystając z przygotowanych specjalnych scenariuszy dzieci uczyły się zasad kulturalnego zachowywania się przy stole, zachowania podczas wizyt czy odwiedzin. Grupa trzylatków podczas specjalnej zabawy muzycznej nabierała również umiejętności i odwagi w mówieniu stop, nie!

Wiek przedszkolny to czas, kiedy dzieci chcą poznawać świat całym sobą a my dorośli chcielibyśmy cały im pokazać. Przedszkole daje takie możliwości. Tutaj dzieci nie skupiają się jeszcze na nauce takiej jak w szkole, gdzie goni się wciąż z materiałem. My mamy czas by pokazać im wiele ścieżek, które mogą okazać się w przyszłości drogą, którą sobie obiorą. Sport, sztuka, taniec, przyroda, doświadczenia to tylko część z nich. Kto wie, może nasi absolwenci zostaną w przyszłości znanymi artystami, sportowcami czy odkrywcami? Na razie dzieci pełne zachwytu mogły razem z nami podziwiać takie właśnie młode talenty podczas występów uczniów Szkoły Tańca Move.
Z okazji Dnia Tańca, który przypadał 29 kwietnia, nasze przedszkole odwiedziła para taneczna – wychowankowie Pana Marcina Sochackiego, który uczy tańca również nasze przedszkolaki. Ci utalentowani młodzi zdobywcy wielu nagród zaprezentowali dzieciom swoje umiejętności. Przedszkolaki były zachwycone występami. Miały okazję przymierzyć specjalne buty do tańca oraz piękną suknię, którą „Wujek Marcin” przywiózł ze sobą.

Przez cały tydzień grupa Świetlików realizowała swój projekt ” Eco kulturalni”.  Wychowawczyni, ciocia Natalia przygotowała dla swoich milusińskich specjalne zadania. Jedno z nich dzieci musiały wykonać w domach razem z rodzicami. Wszyscy odrobili pracę domową na 6+. Brawo!

Projekt cioci Natalii zbiegł się w czasie z konkursem programu „Mamo Tato wolę wodę”, w którym nasze przedszkole bierze udział od początku roku. Grupy Świetlików i Elfów przygotowały i zgłosiły dwie prace konkursowe. Trzymajcie kciuki za ich powodzenie.

Tymczasem zabawka stworzona przez Elfy robi furorę w całym przedszkolu. Krąży po salach i każdy ma ochotę nakarmić głodnego rekina.

Elfy w tym tygodniu utrwalały pochodzenie godła. W tym celu stworzyły wspólną pracę plastyczną oraz rozpoczęły tworzenie sensorycznej książki „Legenda o Lechu Czechu i Rusie”. Jak zapewnia nas ciocia Kasia –  rezultaty już wkrótce.

Kończymy tydzień pysznym, słodkim akcentem w grupie Krasnali. Tutaj w ramach zajęć z cyklu Małego Kucharza, dzieci robiły babeczki. Każdy pomagał i każdy cierpliwie czekał aż puchate muffinki wyjadą z pieca a potem ostygną. Teraz można je było kulturalnie zjeść….

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.