...

Jesień w przedszkolu

Zrobiło się złociście. Niepostrzeżenie jesień wkroczyła na salony. W salach powstają jesienne kąciki przyrody, a w nich dary natury, które przynoszą dzieci i wychowawczynie. Kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Wykorzystujemy to w naszych pracach i podczas zajęć.

Kasztany na przykład, posłużyły Chochlikom podczas ćwiczeń grafomotorycznych.

Jesienne kolory przeważają w pracach plastycznych i nawiązują do zmian zachodzących w przyrodzie. Zajęcia plastyczne mają duży wpływ na rozwój kilkulatków. Pomagają im w rozwoju zdolności manualnych oraz uczą wyrażać myśli w twórczy sposób. Prace manualne rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i zmysł dotyku. W Domku Elfów takich prac powstaje całe mnóstwo. Poza ich edukacyjną rolą, stają się pamiątką w wielu domach.

W tym miesiącu zajęcia dotyczą zmian zachodzących w przyrodzie. „Jesień w sadzie i w ogrodzie” była tematem w pierwszych tygodniach października. Skrzaty poznały i smakowały owoce i warzywa, które rosną w sadzie i w ogrodzie.

Takie pyszności warto wykorzystać. W naszej przedszkolnej kuchni zapachniało wypiekami. Chłopcy z zerówki upiekli pyszne ciasto dyniowe. Skrzaty zaś ciastka nadziewane jabłkami. Te ostatnie były prezentem od nich dla kadry przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Komisji Narodowej

W tym roku święto nauczycieli obchodziliśmy 16 października. Poza wspomnianymi już ciastkami przygotowanymi przez Skrzaty, nasze przedszkolaki przygotowały niespodzianki dla całej kadry przedszkola. Chochliki wręczyły ciociom piękne różane bukiety.

Nie mogło również zabraknąć niespodzianki taneczno – śpiewanej. 🙂

Światowy Dzień Zwierząt

W tym roku obchodziliśmy go podczas wycieczki do Wioski pod Kogutem. To tam zwiedziliśmy mini zoo i obejrzeliśmy pokaz runa zwierząt. Podczas warsztatów dzieci prały i filcowały runo (wełnę) i wykonywały pamiątki z filcu. Ogromną frajdę sprawiła im zabawa na placu zabaw.

Zerówka

Zerówka w przedszkolu, to naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie. Przedszkole jest placówką dostosowaną do wymogów najmłodszych dzieci, a te mają okazję, by jeszcze rok spędzić na wspólnej beztroskiej zabawie i nauce. W przedszkolu nie ma jeszcze szkolnego rytmu dnia, hałasu, przepełnionych korytarzy.

Nasze Elfy uczą się nie tylko literek i cyferek. W tym miesiącu podczas jednych z zajęć pracowały nad odbiciem lustrzanym. Ćwiczenia mocno wciągnęły naszych chłopców.

Niektóre ćwiczenia wymagają od chłopców prawdziwego skupienia. Tak było podczas pierwszych zmagań z nożem i widelcem. Kasza była trudnym przeciwnikiem, ale my wiemy, że trening czyni mistrza.

W naszym przedszkolnym kalendarzu, mamy jeszcze jedną specjalną kartę. To dzień w którym odbywa się Jesienny bal przebierańców. O tym jednak napiszemy już wkrótce.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.