...

Grudzień piernikami pachnący

Święta już za progiem. W grudniowej, przedświątecznej bieganinie dorosłych, dzieci w przedszkolu przygotowywały się do świąt w spokoju. Z początkiem miesiąca rozpoczęliśmy strojenie przedszkola. Zielone choinki przybrane w kolorowe własnoręcznie zrobione ozdoby, rozświetliły sale kolorowymi światełkami. Zapachniało w przedszkolu piernikami, które tradycyjnie piekliśmy wspólnie z dziećmi. Były poczęstunkiem dla Świętego Mikołaja oraz podczas rodzinnych warsztatów świątecznych.

Warsztaty, długo oczekiwany powrót naszej przedszkolnej tradycji ucieszył wszystkich. Rodzice pomimo przedświątecznej bieganiny, znaleźli czas by spędzić go wspólnie z nami. Uwielbiamy te spotkania, kiedy podczas robienia świątecznych dekoracji możemy w końcu porozmawiać spokojnie i przede wszystkim dłużej. Poznać się bliżej. To okazja by również rodzice mogli poznać się na wzajem. W końcu nie zawsze mają możliwość poznania kolegów swojego dziecka oraz jego rodziców.

Środowe popołudnie było wyczekiwane przez dzieci. Nie mogły doczekać się przybycia rodziców. Dla nich to naprawdę ważne wydarzenie. Na uczestników warsztatów czekały odpowiednie przybory oraz rzeczy do wykonania kartek, dekoracji oraz stroików świątecznych.

Warsztaty odbywały się w dwóch największych salach. Dzięki temu można było czuć się swobodnie.

Chociaż Domek Elfów odwiedził już Św. Mikołaj, to dzieci wiedzą, że pojawi się on jeszcze raz w ich domach. Skrzaty postanowiły zatem napisać list do Mikołaja. Ponieważ nie potrafią jeszcze pisać, swoje wymarzone prezenty powycinały z gazetek reklamowych i przykleiły na kolorowy papier. Włożyły go potem do ozdobnych kej koperty. Jesteśmy pewni, że przynajmniej kilka upominków z listy, nasze Skrzaty znajdą w Wigilię pod choinką.

Ciocia Kasia dba, aby jej chłopcy poznali tradycje świąteczne. Jedną z nich jest wysyłanie życzeń. Wspólne wykonanie kartki z życzeniami dla kolegów z przedszkola w Warszawie, ma na celu rozwijanie kompetencji społeczno – emocjonalnych. Dzieci uczą się, by w tym szczególnym okresie pamiętać o innych.

Chochliki uwielbiają przygotowania do świąt. Świąteczne zabawy umilają dzieciom czas. Nowa zabawa „Choineczka” i wspólny taniec do piosenki. Bywa tak, że jednego dnia każdy chce być przez chwilę przystrojoną choinką.

Nie mogło zabraknąć również ozdabiania bombek. Tu pojawiły się elementy treningu grafomotorycznego. Wykonując to ćwiczenie, Chochliki trenowały chwyt pęsetowy i poznały proste wzory grafomotoryczne.

Świąteczne zabawy i piosenki przewijają się obecnie przez wszystkie zajęcia. W grupie Skrzatów, na zajęciach języka angielskiego powstał zaprzęg Świętego Mikołaja.

Nasze pięciolatki od września poznają literki. W ostatnim czasie była to litera R. Przy okazji poznawania literek dzieci robią gimnastykę stóp, chodząc na palcach, piętach czy na bokach stopy.

My tu w świątecznych klimatach, a u Elfów zawisły nietoperze gotowe do zimowego snu. Są przeurocze.

Dziś ostatni dzień w przedszkolu przed Bożym Narodzeniem. Czas oczekiwania dobiegł końca. Spotkamy się po świętach. Pełni wrażeń będziemy opowiadać o spotkaniach z rodziną i prezentach.

Życzymy wszystkim, aby święta minęły w miłej rodzinnej atmosferze. By był to czas wytchnienia od codziennej gonitwy, pracy i obowiązków. By stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu, pełnego radości, śmiechu.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.