...

Festiwal Dyniowych Lampionów

„Jesień w Domku Elfów”
Zawitała Pani Jesień do naszego ogródka.
Może spotka tam Skrzacika, może Krasnoludka.
Wyzłociła mnóstwo liści, część skąpała w czerwieni.
Patrzcie, dzieci, jak się ogród mnóstwem barw nam mieni.

Autor: Joanna Ratowska

Jesienna paleta barw jest w tym roku zjawiskowa. W promykach słońca, przedszkole Domek Elfów jest chyba najpiękniejsze w całej okolicy. W naszym ogrodzie możemy zbierać dary jesieni i wykorzystywać je w pracy z dziećmi. Nasze przedszkolaki uwielbiają buszować wśród opadłych liści. Układać bukiety, bawić się kasztanami i szyszkami. Natura w czystej postaci.

W takich warunkach można spędzać całe dnie na podwórku. Piasek w piaskownicy jest idealnie lepki, by kopać w nim tunele i robić babki. Szyszki przewozić z miejsca na miejsce. Lubimy patrzeć na zapracowane Maluszki. Nasi „piachowcy, huśtacze, przenośnicy” mają ręce pełne roboty, a zabawy na świeżym powietrzu nic im nie zastąpi. Czyż może być lepsze ćwiczenie pobudzające ich zmysły?

W tym jesiennym anturażu brakowało nam jeszcze jednej rzeczy, dyni. Wszak dynie to nieodłączny element jesiennych dekoracji. Zaprosiliśmy rodziców naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w Festiwalu Dyniowych Lampionów. Podczas coraz dłuższych jesiennych wieczorów  jest to okazja do wspólnego i kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem.  Nie chcieliśmy, by najmłodsze dzieci czuły się w ich towarzystwie niekomfortowo. Poprosiliśmy aby dyniowe lampiony były radosne, bajkowe, nastrojowe, ale nie mroczne. Rodzice i dzieci spisali się na medal i w tej chwili nasze schody zdobią piękne pomarańczowe lampiony.
Czyż może być piękniejsze przedszkole na świecie?

Nawet po zachodzie słońca, jet tu magicznie…

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.