...

Dzień Ziemi

W tym tygodniu przypadał Światowy Dzień Ziemi. Co roku obchodzony 22 kwietnia, ma na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W Domku Elfów wychowawczynie przygotowały specjalne scenariusze zajęć, podczas których dzieci uczyły się, co pomaga a co szkodzi naszej planecie. Poznały zasady segregacji śmieci. Podczas prac w grupach tworzyły plakaty proekologiczne.

W grupie Elfów wychowawczynie rozpoczęły realizację tematu „Sztuka wokół nas”. Dzieci odkrywały świat kina i teatru. Poznały sekrety różnych tańców i zabawiły się w teatr. Ten ostatni ma na celu rozwijanie kompetencji społeczno – emocjonalnych i wiary we własne siły.

Trzeba przyznać, że w sztuce malarskiej mamy ukryte  talenty. Chociaż w każdej grupie wychowawczynie dokładają starań aby dzieci nabywały wprawy w pracach manualnych i by sprawnie operowały wszelkiego rodzaju narzędziami malarskimi, to  nie sposób nie pochwalić tu postępów nauki rysowania w grupie 5-latków. Świetliki za sprawą cioci Natalii realizują swój wewnątrz grupowy projekt „Mini kursu rysowania”. Ich prace są starannie wykonane, kolorowe i coraz bardziej precyzyjne. Dzieci sprawnie operują zarówno kredkami jak i farbami. Pochwalmy ich ostatnią pracę „Wiosna”.

Świetliki nadal realizują projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Od jakiegoś czasu wspólnie czytają „Plastusiowy Pamiętnik”. Przygody małego plastelinowego bohatera tak spodobały się dzieciom, że postanowiły zrobił swoje Plastusie.

Na koniec pozostaje nam opowiedzieć jeszcze o naszej comiesięcznej wycieczce. Tym razem zabraliśmy nasze przedszkolaki do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Chyba nie mogliśmy wybrać bardziej słodkiego miejsca. Przywitano nas kubkiem gorącej czekolady, po wypiciu której dzieci miały taaaakie czekoladowe wąsy. Podczas warsztatów dowiedziały się, z czego robi się czekoladę, skąd się bierze kakao i gdzie rośnie kakaowiec. Każdy miał okazję wykonać swoją tabliczkę czekolady. Na koniec, zapakowaną w firmowe pudełeczko słodką pamiątkę, zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.