...

Deszczowa muzyka

Już za chwilę rozpoczniemy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Zanim jednak wpadniemy w przedświąteczne szaleństwo, zerknijmy, co ciekawego działo się w ostatnim czasie w naszej grupie żłobkowej.

Listopad w tym roku uraczył nas całkiem dobrą pogodą zatem korzystaliśmy z niej i spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Zabawy na placu zabaw, albo spacery po okolicy. W Sadku Natolińskim zawsze czekało na dzieci coś ciekawego. Z pieszych wędrówek wracaliśmy z jesiennymi skarbami, które wciąż gościły w naszych pracach.

Podczas zajęć manualnych maluszki trenowały swoje umiejętności. Wspomnijmy tylko o jeżach, które dzieci wyklejały patyczkami lub pestkami dyni. Malowały jesienny krajobraz wykonując stempelki paluszkami. Czy stawiały stemple z połówek owoców. Co by nie mówić, za każdym razem skupienie malowało się na ich buźkach. My zaś wiemy, że w takie prace to nie tylko zabawa ale i doskonałe ćwiczenie maleńkich rączek naszych milusińskich.

W grupie Maluszków zabawy to codzienność. W tych zabawach można jednak dostrzec wiele korzystnych dla dzieci ćwiczeń, które mają wpływ na ich prawidłowy rozwój. Zabawy muzyczno – ruchowe, tory przeszkód, ścieżki sensoryczne, sprawiają, że dzieci doskonale się bawią, ale również trenują.

W formie zabaw odbywają się również zajęcia, podczas których dzieci zdobywają nowe umiejętności. Podczas zabawy dydaktycznej „Kto i gdzie mieszka” maluchy musiały dopasować mieszkańców miasta i wsi do odpowiednich miejsc.

Zabawa paluszkowa „Moja rodzina”, to zabawa naśladowcza, kształtująca świadomość palców u rąk. Nasi milusińscy uczyli się wyliczanki z członkami rodziny.

Ciekawie zrobiło się, gdy rozpoczęliśmy zabawę w chowanego. Ciocie pochowały w różnych miejscach w sali specjalne listki, które dzieci musiały odnaleźć. Spryciule znalazły wszystkie, a radość z odnalezienia – bezcenna.

Największym zaś wydarzeniem minionych dni był Dzień Pluszowego Misia. W sali Maluszków zrobiło się baardzo pluszowo. Tego dnia, każdy mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną pluszową zabawkę i przedstawić ją kolegom i koleżankom z grupy. Ciocie wymyśliły mnóstwo zabaw, podczas których misie towarzyszyły dzieciom. Były misiowe puzzle, misiowy pociąg. No i nie mogło zabraknąć misiowego pikniku, podczas którego dzieci smacznie ugościły swoich pluszowych przyjaciół.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.